
Naa sitter vi paa en bar med hver vaar kaffe og tenker paa hva vi skal fortelle dere der hjemme. Elise kjenner paa en ubalanse i kroppen ved tanken paa aa naa skulle tilbake til kanalhverdagen, mensensyklus og andre kretslop i kroppen har kommet paa utur etter en annerledes uke.
Elise forteller: jeg skulle forlate baaten for 1ste gang og kjente at det igrunn skulle bli godt aa gjore noe helt annet enn kanaler for en stund. Tok toget fra Nevers inn til Paris for aa mote Ane paa flyplassen. Vi hadde ingen konkrete planer, men tenkte aa ta ting slik de fallt seg. Det var godt aa se den eventyrlystne, energisk utstraalende personen og gleda meg enormt til uka. Havna paa en cafe med utsikt mot Notre dame hvor vi kosa oss med vin, maanen og intens skravling inn i natten. Det ble et dogn i Paris hvor vi fikk med oss Eiffel og Lovre for vi dro tilbake til Lazy for aa oppleve litt av kanalhverdagen. Etter en sluse tur\retur var vi fortsatt i Nevers og for aa oppleve litt mer av Frankrike paa en annen maate pakka vi med oss telt og sovepose. Fikk en fin runde rundt i Morvan hvor vi tok buss til Lormes, haika til Oroux, slo opp teltet og lagde oss en bedre middag paa stormkjokkenet. Dagen etter loffa vi rundt og fant en idyllisk plass for teltet ved en liten elv. Hadde sett paa kartet at det ogsaa var en vakker innsjo i omraadet, men skuffelsen var stor da det viste seg aa vaere en dam som paa dette tidspunkt hadde veldig lav vannstand. Vi ble fortalt at dammen ble brukt til aa regulere vannivaaet i kanalene, saa da faar det vel vaere greit. Neste dag haika vi oss tilbake til Nevers via Chateu- Chinon. Artig aa oppleve bondelandet i Frankrike og se at det ogsaa her finnes orginaler. Folk er veldig hyggelige og hjelpsomme og lett aa faa haik, selv om det ikke er alltid like lett aa gjore seg forstaatt eller aa forstaa(Ana ble etterhvert en reser paa fransk).
Mange varme tanker til deg Ane for en opplevelsesrik uke!
Marie fortel: E har stort sett vore aaleine og i min egen verden den her veka, naanj gong e d godt aa faa tenkt igjenom dei store tinga her i livet... :)
Tida har gaatt med til bonn, filosofering over livet, Bibellesing, tusling i byen, klesvask og rollerbladesutflukter. D har paa mange maata vore veldig interessante daga, pussig aa bli saa isolert pga manglende spraakkunnskapa naar d kryr av folk rundt me. Naar e e her ser e livet der heime i eit litt anna perspektiv, d e kjempe interessant!
Ellers har e vorte ganske kjent i og rundt Nevers, ein sjarmerende by med steingamle bygninger og mange smaa og koslige "husmorbutikker". Byen e av den storrelsen at ein etterkvart kjenner igjen folk i gatene og hilser naar en har gaatt forbi dei mange nok gongar. :)
No fortsett kanalferden i muligens eit litt roligare tempo. Neste STORE stoppested bli Lyon.